Kristiāna Griķe

"Gada studente" 2016
Tūrisma gids – ceļojumu un pasākumu organizators

Kristiāna Griķe ir absolvējusi Vidzemes Augstskolas studiju programmu „Tūrisma gids – ceļojumu un pasākumu organizators”,no mācībām brīvajā laikā darbojās basketbola klubā „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” kā pasākumu vadītāja un organizētāja, aktīvi iesaistījās arī augstskolas pasākumu organizēšanā un dejo tautas deju ansamblī „Gauja”. 2017. gadā Kristiāna ieguva titulu „Gada studente”.

Vai Tu sevi uzskati par tipisku studentu?

Varbūt ne gluži tipisku…Esmu kaut kur starp tipisku un neordināru. Cenšos ieguldīt savu artavu darbos, kas saistīti ar ViA popularizēšanu, – ne visi studenti to dara. Es daudzām lietām pieķeros ar lielu pozitīvismu, un tas, ko es daru, man pašai rada lielu prieku.  Viss, ko es veicu augstskolas labā, man iedveš lielu prieku, jo es to daru ne tikai sev, bet arī citiem studentiem – man patīk pēc visiem pasākumiem, sporta dienām, ballēm redzēt tās aizrautīgās sejas. Ne velti saka „jo vairāk dara, jo vairāk var izdarīt”, man šķiet, ka tas teiciens attiecas arī uz mani. Uzskatu sevi par tādu lielākoties parastu studentu, bet šajos brīžos arī par nedaudz citādāku. 

Kas, Tavuprāt, ir tituls Gada students?

Manuprāt, šis tituls ir domāts studentiem, kas popularizē ViA vārdu ne tikai šeit Valmierā, bet arī cenšas to padarīt zināmu arī citur Latvijā. Tas ir cilvēks, kas iet un dara, lai augstskolai būtu labāk, visu dara ar lielu pozitīvismu un prieku, jo tad arī padarītie darbiņi ir citādāki. Gada students ir vienkārši lielisks cilvēks [smejas].

Kāpēc Tu šogad ieguvi titulu „Gada students”?

Grūti teikt. Man pašai sevi un savus darbiņus negribas īpaši cildināt, negribas daudz runāt par tiem. Es šo titulu ieguvu tāpēc, ka acīmredzot, iekritu un paliku prātā cilvēkiem, kas mani pieteica – droši vien ne bez iemesla. Kaut gan uzskatu, ka es vienmēr varētu darīt vairāk un labāk, esmu ļoti paškritiska, bet laikam šogad ir darīts pietiekami, lai pamanītu, ka nesēžu uz vietas.

Kāda, Tavuprāt, nozīme ir šim  titulam?

Kad es ieguvu titulu „Gada students”, tā bija kā pateicība par paveikto. Ja godīgi, nevis tas, ka es ieguvu to titulu, bija pats labākais un satriecošākais, bet tieši tie pieteikumi! Cilvēki, kas mani pieteica, mani ļoti patīkami pārsteidza, tas ir ļoti liels gods un pateicība no to cilvēku – studentu un pasniedzēju – puses.
Tajā pašā laikā, jau esot „Gada studenta” tituls uzliek atbildību. Protams, ne visi zina, ka esmu Gada studente, un es arī to nereklamēju, bet ir cilvēki, kas zina, un tas rada tādu iekšējo motivāciju darīt labāk un vairāk, lai pierādītu, kāpēc es esmu ieguvusi šo titulu.

Ko Tev nozīmē Vidzemes Augstskola?

Lai vai cik sentimentāli un salkani tas skanētu, Valmiera un ViA ir manas otrās mājas – to es nepārstāju sacīt, kopš uzsāku studēt Vidzemes Augstskolā. Es atradu savu vietu, savus cilvēkus, kas mani pieņem un ar ko ikdienā pavadīt teju katru mirkli. Ne jau tāpat vien es dzenos, lai popularizētu ViA vārdu, ne velti es dzenos, lai arī citiem būtu prieks – man tiešām ViA nozīmē ļoti daudz. Es katram novēlu, lai viņam būtu tā sajūta, kas ir manī.