Pirmā profesionālā žurnālistikas programma Latvijā!

Studiju programma sagatavo speciālistus darbam mainīgajā informācijas laikmetā. Docētāji un profesionāļi no mediju vides palīdz studentiem apgūt padziļinātas zināšanas jaunākajās video un audio satura veidošanas un izplatīšanas platformās. Plašs izvēles kursu piedāvājums no citām ViA programmām ļauj specializēties, piemēram, sociālo mediju uzņēmējdarbībā vai informācijas programmēšanā.

Programmas absolventi atrod darbu gan privātajā, gan publiskajā sektorā. To nodrošinā studiju sasaiste ar prakses iespējām lielākajās Latvijas mediju organizācijās.  

"Mediju pratība un kritiskā domāšana ir tās prasmes, kas šobrīd ir kritiski nepieciešamas gan indivīda līmenī, gan sabiedrības kopīgai attīstībai. Līdztekus profesionālām zināšanām, lai kļūtu par veiksmīgu žurnālistu, mediju analītiķi vai pētnieku, šajā studiju programmā ir iespēja pilnveidot ar tādas prasmes, kā spēju kritiski vākt, atlasīt un analizēt informāciju, atpazīt viltus ziņas un spēt izvērtēt savu mediju patēriņu. Turklāt ik gadu, pārskatot programmas saturu, īpaša uzmanība tiek pievērsta jaunākajām tendecēm mediju attīstībā, gatavojot studentus intensīvi mainīgam, bet aizraujošam darbam arī ar jaunākajām tehnoloģijām."
Māra Arāja
Studiju programmas direktore
IEGŪSTAMAIS GRĀDS

profesionālā bakalaura grāds mediju studijās*

*Komunikācijas un mediju studiju virziena studentiem tagad ir iespēja viena studiju perioda laikā iegūt divus diplomus - ViA un Ķīles Augstskolas (Kiel University of Applied Sciences) Vācijā. Lasīt vairāk

PROFESIONĀLĀ KVALIFIKĀCIJA

žurnālists

STUDIJU VIRZIENS AKREDITĒTS

2027. gada 9. septembrim

STUDIJU VEIDS

pilna laika studijas

STUDIJU ILGUMS

4 gadi (8 semestri)

BUDŽETA VIETU SKAITS 2023./2024.AK.G.

11

STUDIJU MAKSA 2023./2024. AK.G.

EUR 1630*

*Šī ir pilnā studiju maksa. Ja vēlies noskaidrot sev iespējamo studiju maksas atlaidi dodies uz studiju maksas kalkulatoru.

PRASĪBAS UZŅEMŠANAI

Vidējā izglītība

CE Latviešu valodā, Matemātikā, Svešvalodā*^ (vienā no mācību satura apguves līmeņiem, kā arī pārējie reflektanta kārtotie CE);

Papildus punktus pie konkursa rezultāta var iegūt par nokārtotu augstākā mācību satura apguves līmeņa CE mācību priekšmetā SOCIĀLĀS ZINĀTNES

Minimālais konkursa rezultāts – 35 punkti

Ārpus konkursa uzņem 1.vietas ieguvēju Latvijas Republikas un 1.-3.vietas ieguvējus starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs (pēdējo 2 gadu laikā); 1.vietas ieguvējs Vidzemes reģiona Junior Achievement Latvia konkursa "Gada labākais skolēnu mācību uzņēmums" 1.-3. vietas ieguvējs - Līderības balvas ViA laureāts.

* - viena no svešvalodām: angļu val., franču val., vācu val.

^ - vai starptautiskas testēšanas institūcijas pārbaudījums svešvalodā atbilstoši LR Ministru kabineta noteikumiem Nr.795 (Valsts izglītības satura centra skaidrojums par CE pielīdzināšanu un CE atbilstību). Par starptautiskā pārbaudījuma pielīdzināšanu lēmumu pieņem Uzņemšanas komisija.

UZŅEMŠANA 2023

Elektroniskā pieteikšanās portālā www.latvija.lv:  14. – 24.jūlijs

Reflektantu pieteikumu elektroniskā pašapstiprināšana portālā www.latvija.lv:  14. – 24.jūlijs, plkst.16:00

Pieteikumu apstiprināšana klātienē, ja nevar pieteikumu pašapstiprināt, jebkurā uzņemšanas punktā Latvijā!

Vidzemes Augstskolas uzņemšanas punkta Valmierā, Tērbatas ielā 10, darba laiks: 18. - 21.jūlijs, plkst.10:00–15:00;  22.jūlijs, plkst.10:00–13:00;  24.jūlijs, plkst.10:00–16:00

Vairāk par pieteikšanos studijām ŠEIT.