Jānis Negribs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas, Enerģētikas departamenta Elektroenerģijas nodaļas vecākais eksperts
Biznesa vadība

Kas ietekmēja Jūsu izvēli uzsākt studijas Vidzemes Augstskolā? (vai tas bija jau mērķtiecīgi plānots, nosvērts lēmums vai impulsīvs, utt.)

Es zināju virzienu, kurā vēlos studēt, izvēle bija jāizdara starp augstskolām. Būtiskākie argumenti par labu ViA bija – profesionālais bakalaura grāds ar studiju programmā iekļautām mācību praksēm, attīstīta starptautiskā sadarbība un augstskolas atrašanās Valmierā.

Ko, Jūsuprāt, ir svarīgi ņemt vērā, pieņemot īsto lēmumu – kādā nozarē darboties nākotnē? Kam Jūs ieteiktu pievērst uzmanību tiem, kas plāno pieņemt lēmumu par studiju uzsākšanu?

Topošajiem studentiem vajadzētu apsvērt to, vai izvēlētajā nozarē būs interese darboties diendienā, un vai izvēlētā nozare šķiet saistoša arī ilgtermiņā. Darbības jomu, protams, ir iespējams mainīt, bet tas prasa uzdrīkstēšanos, apņēmību un laiku. Nevajadzētu pārāk paļauties uz kādas profesijas vai nozares pašreizējo prestižu vai atalgojumu, jo šie lielumi mēdz būt mainīgi.

Kā Jūs vērtējat izvēlēto un apgūto studiju programmu? Kādas zināšanas un iegūtās prasmes ir bijušas vērtīgākās un noderīgās tieši Jums? 

ViA absolvēju gan bakalaura, gan maģistra līmeņa studiju programmas. Subjektīvā sajūtu līmenī vērtīgākais laiks saistās ar bakalaura programmu, kurā tika apgūti pamati, uz kuriem būvēt plašāku redzesloku maģistrantūras ietvaros. Līdzšinējā profesionālajā attīstībā izšķiroša nozīme ir bijusi informācijas analīzes un strukturēšanas prasmēm, komunikācijai un sadarbības prasmēm, spējai un gatavībai mācīties. Svarīgi bijis saglabāt ētikas principus un uz klientiem orientētu darba pieeju.

Kā Jūsu izvēlētā studiju programma sasaistās ar Jūsu pašreizējo nodarbošanos? Ar ko šobrīd nodarbojaties?

Elektroenerģijas nozare ir viens no tautsaimniecības stūrakmeņiem. Nozares attīstība tiešā veidā ietekmē gan katru no mums, gan biznesa vidi kopumā. Regulatora atbildība izpaužas sabalansētas attīstības veicināšanā, izsverot un samērojot visu ieinteresēto pušu intereses. Lai varētu iedziļināties detaļās, jāspēj orientēties skaitļos un likumdošanā, vienlaicīgi jāspēj saskatīt kopsakarības un saglabāt fokusu uz kopainu. Nozare ir ļoti dinamiska, kas prasa nepārtrauktu mācīšanos un atvērtību, jauniem risinājumiem, bet ir ļoti interesanti vērot kā šīs pārmaiņas īstenojas dzīvē.

Kādiem cilvēkiem (raksturs, aizraušanās, intereses), Jūsuprāt, ir piemērota šī studiju programma?

ViA novēlu mērķtiecīgus studentus, kuri vēlas un ir gatavi strādāt, lai sasniegtu kvalitatīvu rezultātu. Biznesa vadības studiju virziens būs piemērots uz sadarbību orientētiem cilvēkiem, kurus aizrauj jaunas idejas un ir vēlme uzlabot esošos procesus. Jo plašākas intereses, jo plašāks darba lauks paveras.