Kas ietekmēja Tavu izvēli studēt Vidzemes Augstskolā?
Bija dažādi aspekti, kas ietekmēja manu izvēli studēt ViA. Viens no tiem bija tas, ka augstskola atrodas tuvu manai dzimtajai pilsētai un otrs bija programma, par kuru es biju dzirdējusi tikai pozitīvas atsauksmes. Kad izlasīju programmas aprakstu, es sapratu, ka studijas ViA varētu būt ļoti interesantas.
Ko, tavuprāt, ir svarīgi ņemt vērā, pieņemot īsto lēmumu – kādā nozarē darboties nākotnē? Kam Jūs ieteiktu pievērst uzmanību tiem, kas plāno pieņemt lēmumu par studiju uzsākšanu?
Es noteikti ieteiktu padomāt par to, vai profesija, kuru plāno studēt ir pašam saistoša. Apkārtējo cilvēku pieredze pierāda to, ka nav vērts studēt kaut ko, kas tev nepatīk, jo pirmā vai otrā kursa laikā studijas visdrīzāk pametīsi. Tev nāksies visu sākt no jauna un būsi pazaudējis savas dzīves dārgo laiku tikai tāpēc, ka dažādu iemeslu dēļ būsi pieteicies sev nepiemērotā studiju programmā.
Vai līdz šim esat nožēlojusi savu izvēli?
Lai gan augstskolā ir visādi gājis, bet es absolūti nenožēloju savu izvēli. Ja dažu kursu procesa laikā, šķiet, ka mācītais materiāls nebūs vajadzīgs nekur dzīvē, tad pēc kāda laika, es saprotu, ka bez tā šobrīd būtu grūti. Protams, visiem gribētos kaut ko mainīt vai uzlabot studiju programmā, bet visi nevar būt apmierināti.
Kā Jūs vērtējat savu studiju programmu? Kādas iegūtās zināšanas un prasmes bijušas visnoderīgākās?
Noteikti, saprašana, ka informācija ir “jāfiltrē” un kā to darīt. Vidzemes Augstskolas lektori ir savas jomas speciālisti un viņi ir ļoti profesionāli un spējīgi nodot informāciju studentiem, tāpēc es centos visu uztvert kā vienlīdz svarīgu. Es ticu, ka manis izvēlētajā studiju programmā svarīgas ir ne tikai gūtās zināšanas augstskolā, bet arī katra paša studenta iniciatīva un praktiskais darbs savā jomā. Labs žurnālists par tādu kļūst ar laiku. Katru dienu strādājot pie satura izveides, analizējot pieejamo informāciju, kura nav maza – tikai tā var uzlabot žurnālista darba kvalitāti pēc absolvēšanas.
Kādiem cilvēkiem, jūsuprāt, ir piemērota šī studiju programma?
Ļoti dažādi. Nav noteikts konkrēta rakstura vai interešu cilvēks. Manuprāt, topošajiem žurnālistiem ir jāpiemīt trim lietām: pašpārliecinātībai, lieliskām komunikācijas spējām un labām valodas zināšanām. Žurnālistika vienmēr iekļaus cilvēkus – sarunas, intervijas, sadarbība ar kolēģiem, bez tā nevar, un, ja cilvēkam ir grūtības komunicēt ar citiem, tad vajadzētu apdomāt, vai tiešām šī profesija ir piemērota.
Kas, jūsuprāt, ir lielākais izaicinājums uzsākot studijas? Kā Jūs ar to tiki galā?
Noteikti iekļaušanās jaunā vidē un studiju procesa saprašana, jo tas jebkuram ir kaut kas jauns uzsākot studijas. Mums palīdzēja studiju krustvecāki, kuri parādīja Valmieru un iepazīstināja ar citiem studentiem, un arī atbildēja uz jebkuriem interesējošiem jautājumiem. Tāpat, arī lektori un ViA darbinieki ir bijuši ļoti atsaucīgi jau no paša sākuma, kas paātrināja iejušanos skolā un studiju procesa izprašanu.
Ko Tu novēlētu topošajiem studentiem?
Atrodiet tās lietas, kas jums ir sirdī tuvas, izvirziet mērķus un dariet visu iespējamo, lai tos piepildītu, jo tikai mēs paši veidojam sevi un savu dzīvi, un neviens cits nekad nebūs atbildīgs par mūsu izvēlēm un sasniegumiem. Un, protams, izbaudiet studiju gadus, lai vēlāk būtu ko atcerēties!