Dainis Gelbergs ir Vidzemes Augstskols absolvents un lektors, kas studentiem docē studiju kursu "Būvkonstrukcijas I, II, III" un "Būvfizika".
Kā Jūs nonācāt Vidzemes Augstskolā?
Par lektoru Vidzemes Augstskolā kļuvu nejauši, šeit biju uzsācis savas studiju gaitas programmā “Informācijas tehnoloģijas”. Absolvējot programmu, sāku strādāt par būvtehniķi SIA „BYKO-LAT”, kur vēl aizvien strādāju projektu vadītāja amatā. Diezgan nesaistīta profesija ar ViA absolvēto studiju programmu, tāpēc radās arī nepieciešamība pēc izglītības būvniecībā, kas man bija interesējusi jau no bērnības, tad uzsāku studēt Rīgas Tehniskajā universitātē, absolvēju to un nedaudz vēlāk nāca piedāvājums no Valda Vīksnes. Tobrīd viņš bija “Koka ēku celtniecības un ekobūves” programmas direktors Vidzemes Augstskolā un uzaicināja docēt tieši būvkonstrukciju kursu, un tā es atkal atgriezos ViA jau kā lektors.
Kam Jūs savā darba ikdienā pievēršat vislielāko uzmanību?
Detaļām, jo ikviena produkta vai darba kvalitāte slēpjas sīkumos. Jo precīzāk un rūpīgāk izdari darbu, jo kvalitatīvāks un labāks ir arī gala rezultāts.
Jūs esat prasīgs pasniedzējs?
Vienlaicīgi jā un nē. Ir lietas, kas ir jāzina, ja gribas absolvēt augstskolu un saņemt kāroto diplomu, un ir lietas, kurām es nepievēršu tik lielu uzmanību. Es noteikti nelikšu mācīties studiju vielu no galvas, jo daudz ko var atrast internetā, kad tas ir patiešām nepieciešams, bet ir pamata lietas, kas tomēr ir jāsaprot un jāzina, neizmantojot palīglīdzekļus. Uz šīm lietām es esmu prasīgs!
Kādam, jūsuprāt, jābūt pasniedzējam, lai par viņu teiktu – augstas raudzes?
Zinošam, pieredzējušam, profesionālim savā jomā. Tas, ko es uzskatu par lielu plusu tieši Vidzemes Augstskolā programmai “Koku ēku celtniecība un ekobūves”, ļoti daudzi pasniedzēji ir profesionāļi no sfēras – tādi, kas ikdienā ar šīm lietām darbojas, pārzina jaunākās tendences, un saprot, kā tā lieta dzīvē un dabā izskatās, nevis tikai uz papīra. Darba pieredze ir tā, kas ļauj uz visu raudzīties citādāk un pasniegt kvalitatīvāk.
Kas ir labākais pasniedzēja darbā?
Kad stāsti un tevī klausās. :)
Vai jums ir kāda īpaša metode, kas palīdz saņemties sarežģītās situācijās? Kāda tā ir?
Īsti nav. Varbūt es neesmu nonācis tik sarežģītās situācijās, lai tāda metode būtu. Es cenšos lietas uztvert vienkārši. Ļoti bieži vien ir tā, ka sākotnēji situācija liekas sarežģīta, bet paiet laiks un tu iedziļinies problēmā, saproti, ka nemaz nav tik traki un tā lielākoties pati no sevis sāk atrisināties. Galvenais saglabāt vēsu prātu un zināmu mieru, kā arī vienkāršību pret lietām, īpaši tādām, kuras nevari īsti ietekmēt.
Kas Jūs iedvesmo un motivē?
Motivē labi paveikta darba rezultāti, tas motivē šo darbu turpināt, kā arī ķerties pie jauniem izaicinājumiem. Kas iedvesmo? Kaut kas liels un grandiozs, sajūta, ka vari paveikt ko lielu un redzēt, ka tas patiešām izdodas!
Kuras, Jūsuprāt, personības kvalitātes darba devēji šobrīd vērtē visaugstāk, izvēloties labākos kandidātus starp pretendentiem ar augstāko izglītību?
Pirmkārt, tā noteikti ir cilvēka attieksme. Ne vienmēr izglītība noteikts to vai esi sliktāks vai labās par kādu citu. Tas būs pirmais iespaids par cilvēku, par viņa zināšanām, par viņa attieksmi pret to, kas viņam būs jādara. Ir cilvēki, kas vēlas darīt konkrēto darbu, vēlas pierādīt sevi un ir cilvēki, kas īsti par to nedomā, bet meklē tikai vietu, kur nopelnīt, īsti nedod no sevis neko.
Kādi ir Jūsu hobiji (mīļākās nodarbes) ārpus darba?
Ziemā tā ir kalnu slēpošana, pārējā laikā tā ir ceļošana. Jo tālāk un trakāk, jo labāk (smejas). Ļoti daudz kur ir būts un tādēļ es cenšos vienmēr izvēlēties tādas vietas, kur es neesmu bijis, uz tādām, kur var piedzīvot kultūršoku, piemēram, Āfrika, Āzijas zemes. Kaut kas krasi atšķirīgs, kur tu iegūsti atkal jaunus iespaidus.
Ko Jums nozīmē Vidzemes Augstskola? Raksturojiet to vienā vārdā.
Moderna, sakopta vide Valmieras centrā. Laba izglītība un ceļš uz izaugsmi tieši konkrēti vienu vārdu ir grūti atrast.