Seminārs "HPC PIELIETOJUMI ZINĀTNĒ, PAŠVALDĪBĀS UN TAUTSAIMNIECĪBĀ"

Trešdiena, 28. Februāris

Vidzemes inovāciju nedēļas laikā trešdien, 28. februārī, Vidzemes Augstskolā (Tērbatas ielā 10) norisināsies seminārs "HPC PIELIETOJUMI ZINĀTNĒ, PAŠVALDĪBĀS UN TAUTSAIMNIECĪBĀ".

Tajā varēs iepazīties ar EuroHPC projektā “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) uzkrāto superskaitļotāju lomas pieaugumu Eiropas valstīs, lietišķajiem risinājumiem pašvaldību un uzņēmējdarbības konkrētos projektos, sagaidāmajiem ieguvumiem un veidiem, kā palielināt digitālo tehnoloģiju lietošanas efektivitāti.

Seminārs būs īpaši noderīgs pašvaldību speciālistiem, piesaistītajiem ekspertiem un uzņēmumiem ar sākotnēju pieredzi superdatoru jaudas izmantošanā, gan bez tās. Pašvaldību politikas plānotājiem, politiķiem un lēmumu pieņēmējiem, inženieriem, digitālo tehnoloģiju izmantotājiem, sarežģītu sistēmu optimizētājiem un prognozētājiem, būvvalžu speciālistiem, IT speciālistiem, kā arī interesentiem no medicīnas, energoefektivitātes, lauksaimniecības, bioekonomikas, būvniecības, ģeodēzijas, materiālu izpētes un 3D modeļu izstrādes jomām. Visiem, kas saskaras ar nepieciešamību izmantot pieaugošus datu masīvus, modelēt tehnisko risinājumu atbilstību ES standartiem dažādās jomās, monitorēt izmaiņas būvēs, kā arī interesentiem, kas domā un strādā ar mākslīgā intelekta risinājumu pietuvināšanu reģiona, urbānās vides un lauku ilgtspējīgas attīstības vajadzībām.

Pasākumā varēs vairāk uzzināt par HPC iespējām, mācībām, atvērtajām un informatīvajām dienām un mentora un konsultatīvo specifisko palīdzību, ko jau sniedz projekts.

Uz semināru aicināti HPC esošie un potenciālie lietotāji – zinātnieki, mācībspēki, uzņēmēji un publiskā sektora speciālisti, IT skolotāji un talantīgi vidusskolu skolēni.