Artūrs Kaulakāns

Bakalaura studiju programmas „Informācijas tehnoloģijas” un maģistra studiju programmas "Sociotehnisko sistēmu modelēšana" absolvents

Artūrs Kaulakāns ir CISCO klientu vadītājs Latvijā un atbild par biznesa attīstību. CISCO Systems ir pasaules vadošais IT iekārtu un programmatūras ražotājs. 2009. gadā Vidzemes Augstskolā Artūrs absolvēja studiju programmu „Informācijas tehnoloģijas”, bet pēcāk 2011. gadā ieguva maģistra grādu Sociotehnisko sistēmu modelēšanā. Absolvents atzīst, ka viss augstskolā pavadītais laiks bija sevis izzināšana. Studējot ViA, Artūrs saprata, ka viņam vislabāk padodas organizēt un vadīt darbus, ko veiksmīgi sekmēja docētāju sniegtās iespējas strādāt grupās.

​Atceroties studiju laikus, Artūrs atminas pavadīto laiku kopmītnēs, kur bija jautrākieburziņi, kā arī iesvētības. Artūrs atzīst, ka ViA ir viena no retajām augstskolām, kur tiek piedāvāta profesionālā augstākā izglītība, kur studenti ne tikai apgūst teoriju un lasa grāmatas, bet arī mācās pielietot iegūtās zināšanas praktiski. Tas palīdz studentiem vairāk pietuvināties reālajai IT pasaulei un reālā darba ikdienas pienākumiem, kā arī mēģināt pašiem iemācīties vairāk praktisku lietu. „Interesantākais noteikti bija viss, kas saistās ar praktiskajām nodarbībām, piemēram, Arņa Cīruļa datu tīklu laboratorijas darbi vai lekcijas, kur mēs beidzot varējām tikt pie dzelžiem klāt un, procesoru nesalaužot, pievienot to mātes platē.”

​Tā kā studējot, Artūrs atklāja, ka viņam vislabāk patīk organizēt darbu un uzņemties atbildību par to, lekcijas, kurās docētāji ļāva taisīt grupu darbus, nāca viņam tikai par labu, veidojot savu karjeru turpmāk. 
„Kad es uzņēmos atbildību, biju tā kā projekta vadītājs, attiecīgi mans uzdevums bija saprast, kurš students bija labāks programmēšanā, kuram bija spēcīgākas dizaina iemaņas un kādā veidā šo mūsu radīto projektu pasniegt labākajā gaismā. Tad es sapratu, ka varbūt nebūšu tīklu administrators, bet man ļoti patīk strādāt ar šiem projektiem un vadīt tos. Tā es arī sapratu, ka IT nozare noteikti ir īstā, bet man tikai jāatrod viens īstais novirziens, kur es varētu vadīt šos IT projektus un ne tikai gūt baudu no procesa, bet arī saņemt par to atalgojumu.”

​Iestājoties augstskolā, viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Artūrs izvēlējās ViA, bija tās atmosfēra un attieksme pret studentiem. Absolvents stāsta, ka jau no pirmajām dienām ViA jutās saprasts un gaidīts:

„Nebija tās sajūtas kā lielajās augstskolās, kur tu esi viens no divsimt studentiem un iespēja, ka tevi pamanīs vai uzrunās pasniedzējs, ir ļoti maza. Katram ViA studentam, studējot šeit, ir iespēja atrast savas stiprās puses un strādāt ar tām.”

To pašu darīja arī Artūrs – saprata, kāda ir viņa stiprā profesionālā puse un attīstīja to. 

„Ja students lieliski programmē, tad attiecīgi viņam arī pievērsa lielāku uzmanību no programmēšanas viedokļa. Tajā pašā laikā man programmēšana vienmēr bija ar lielām mokām un zobu sāpēm, tāpēc mani ar to īpaši nemocīja, bet izspieda tik, lai es vismaz saprastu, ko tas nozīmē un kāds ir konkrētās programmēšanas valodas darbības princips.”

​Motivējot ViA studentus, Artūrs uzver, ka ir jādara viss pēc labākās sirsapziņas un nedrīkst padoties. Ja kādam liekas, ka konkrētais priekšmets viņam nav vajadzīgs vai turpmākkarjerā nenoderēs, ir jāizdara vismaz programmas minimums, jācenšas piespiest sevi, jo nekad nevar zināt, kādā amatā strādāsi un kādi būs pienākumi, kāpjot augšup pa karjeras kāpnēm.