Jānis Akmentiņš

"Speed up bike" projekta vadītājs
Biznesa vadība

Kas ietekmēja Jūsu izvēli uzsākt studijas Vidzemes Augstskolā?

Studijas Vidzemes Augstskolā ieteica brālis. Viņš šeit studēja un norādīja uz iegūtās izglītības kvalitāti. Sākotnēji gan vēlējos studēt Rīgā, bet pēc saņemtajām atsauksmēm no ģimenes locekļa, iestājos šeit. Pirmatnējais studiju virziena plāns bija biologa profesijas iegūšana, taču vecamtēvam pieder zemnieku saimniecība, kurā audzēšanas darbi ir skaidri, bet lieki noderētu prasmes to realizēt un pārdot. Līdz ar to nonācu līdz biznesa vadībai, kur iegūtās zināšanas būs noderīgas un vērtīgas. 

Ko, Jūsuprāt, ir svarīgi ņemt vērā, pieņemot īsto lēmumu – kādā nozarē darboties nākotnē? Kam Jūs ieteiktu pievērst uzmanību tiem, kas plāno pieņemt lēmumu par studiju uzsākšanu?

Pieņemot studiju virziena lēmumu, galvenais ir ieklausīties sevī un saprast to, ko pašam patīk darīt. Ir svarīgi nevis skaitīt laiku un veikt smagu darbu, bet gan darīt lietas ar smaidu un sajūsmu. Ja ir interese par produktu radīšanu un veidošanu, tad attiecīgi ir vērts apdomāt biznesa vadību, ja interesē komunikācija ar cilvēkiem un saista daba, tad tas iespējams būs tūrisma novirziens. Izvēlētajai programmai nav jāatbilst tieši nākotnes profesijai, bet vismaz jābūt pa ceļam savām ambīcijām un iecerēm. 

Kā Jūs vērtējat izvēlēto un apgūto studiju programmu? Kādas zināšanas un iegūtās prasmes ir bijušas vērtīgākās un noderīgās tieši Jums? 

Savu izvēlēto studiju programmu vērtēju pozitīvi, tomēr mani vairāk interesēja lekcijas, kurās pasniedzēji sniedza piemērus no dzīves, tādejādi atainojot praktisko pielietojumu zināšanām.  Mums bija pasniedzējs, kurš vadīja ekskursija dažādos uzņēmumos, līdz ar to tā bija iespēja realitāte redzēt un izprast dažādus biznesa procesus. Lieki noderēja arī studiju procesa ieveros veidotie biznesa projekti, taču nepastāvēja saikne starp šo projektu un reālu uzņēmumu. Piemēram, Somijā augstskolas meklē uzņēmumus, kuriem būtu interese sadarboties. Šie uzņēmumi uztic dažādus darbu studentiem līdz ar to gūtā pieredze ir pietuvināta realitātei un rodas nepieciešamā pieredze. 

Ja Jums būtu iespēja sākt studijas no jauna, ko Jūs darītu savādāk? Kādas neizmantotās studiju vides un studenta dzīves iespējas Jūs izmantotu?

Ja varētu studēt no jauna, visticamāk, ka izvēlētos studēt inženierzinātnes, bet gūtās biznesa vadības zināšanas arī ir noderīgas, līdz ar to tā ir kā monēta ar divām pusēm.

Kādiem cilvēkiem, Jūsuprāt, ir piemērota šī studiju programma?

Topošajiem biznesa vadības studentiem jābūt drosmīgiem un radošiem, lai lielā problēmā spētu saskatīt iespēju, kuru varētu izmantot un pārvērst par iespēju.

Ko Jums ir devusi Vidzemes Augstskola? 

Vidzemes Augstskola ir devusi zināšanas. Svarīgākais, ka tā ir arī atslēga informācijai. Diezgan loģiski, ka visu cilvēks nevar atcerēties, bet tad es zinu, kur meklēt sev nepieciešamo un atpazīt labu autorus darbus. Šī augstskola ir arī devusi pašpārliecinātību un iespēju labāk komunicēt ar cilvēkiem, kā arī plašu kontaktu loku.

Ja Jums šobrīd būtu 20 gadi un Jūs noķertu zelta zivtiņu, ko Jūs vēlētos?

Ja es noķertu zelta zivtiņu, tad vēlētos doties ceļojumā uz mūžamežiem, jo vienkārši vēlos tos redzēt.

Kāda ir Jūsu veiksmīgas dienas formula?

Veiksmīgas dienas formula ir plānot savus dienas darbus, kā arī būt ambiciozam. Šīs ambīcijas motivē, tāpēc darbi iet uz priekšu ātrāk. Galvenais ir plānošanas, pārliecības par saviem spēkiem un aizraušanās, kura vada.