Kas ietekmēja Jūsu izvēli uzsākt studijas Vidzemes Augstskolā?
Viens no iemesliem noteikti bija iespēja mācīties valsts apmaksātā studiju vietā, kā arī personīgie apstākļi - radinieki, kas dzīvo Valmierā. Tieši Vidzemes Augstskolā bija iespēja izpidlīt uzņemšanas kritērijus, jo man nebija bakalaura grāds tūrismā, bet maģistros es vēlējos apgūt tieši tūrismu. Un, protams, svarīga bija iespēja apvienot mācības ar pilna laika darbu, jo studijas bija tikai divas dienas nedēļā un viena no tām bija sestdiena.
Ko, Jūsuprāt, ir svarīgi ņemt vērā, pieņemot īsto lēmumu – kādā nozarē darboties nākotnē? Kam Jūs ieteiktu pievērst uzmanību tiem, kas plāno pieņemt lēmumu par studiju uzsākšanu?
Svarīgi ir apzināties, kas tevi interesē ne tikai šobrīd, bet arī pēc vairākiem gadiem. Kā arī sevis analizēšana un reāls skats uz dzīvi, ar kuru gan spēsi nākotnē nopelnīt naudu, gan arī darba joma, kurā tev būs interesanti.
Man šķiet īpaši svarīgi ir paredzēt, kurās jomās būs nepieciešams darbaspēks vairāku gadu garumā. Ir studiju programmas, kurās šobrīd ir pārprodukcija un vairāk absolventu nekā vietas darba tirgū, taču tajā pašā laikā ir vairākas citas programmas, kur pietrūkst studētājgribētāju un kur pēc augstskolas absolvēšanas labs darbs ir garantēts. Ir nepieciešams saprast to, vai savas zināšanas tiešām pēc tam varēšu izmantot attiecīgajā nozarē.
Pēc bakalaura grāda iegūšanas man bija labāka sapratne par to, kāda veida studijas man patīk un padodas. Es apzinājos, ka vēl viena akadēmiskā grāda iegūšana man nesagādās prieku, jo man labāk padodas zināšanu ieguve procesā - mācīties darba vidē. Tas vairāk atbilst profesionālajiem grādiem, tāpēc iesaku izpētīt šīs atšķirības mācību procesā arī citiem studētgribētājiem.
Kā Jūs vērtējat izvēlēto un apgūto studiju programmu? Kādas zināšanas un iegūtās prasmes ir bijušas vērtīgākās un noderīgās tieši Jums?
Man ļoti patika pasniedzēju pieeja - lielāka daļa no viņiem ikdienā strādāja citās darba vietās tieši attiecīgajā nozarē, līdz ar to mēs zināšanas ieguvām no cilvēkiem, kas ar to nodarbojas katru dienu. Kursā bijām ne vairāk par 20 cilvēkiem, lielākoties lekcijās pat mazāk, līdz ar to veidojās laba saskarsme gan ar kursa biedriem, gan pasniedzējiem.
Visvairāk novērtēju iegūtās praktiskās zināšanas un sarunas ar pasniedzējiem par viņu ikdienas darbu. Man izveidojās labāka izpratne par dažādiem tūrisma veidiem un apziņa, kuri no tiem man interesē profesionālā un kuri tikai vaļasprieka līmenī. Dažas citas prasmes, piemēram, statistika, ir lieti noderējusi manā ikdienas darbā, veidojot diagrammas un analizējot lielu datu apjomu.
Kā Jūsu izvēlētā studiju programma sasaistās ar Jūsu pašreizējo nodarbošanos? Ar ko šobrīd nodarbojaties?
Līdz 2018. gada sākumam, gandrīz septiņus gadus, biju nostrādājusi uzņēmuma Booking.com galvenajā mītnē Amsterdamā. Domāju, ka mans maģistra grāds bija viens no faktoriem, kas man palīdzēja izturēt darba interviju un pārliecināja mani pieņemt darbā. Es strādāju ar tūrismu nesaistītās nodaļās, tāpēc, diezgan daudziem maniem kolēģiem nav iepriekšējas pieredzes vai izglītības tūrisma nozarē. Mana izpratne un teorētiskās zināšanas ir regulāri palīdzējušas saprast uzņēmuma stratēģisko darbību, kā arī noderējušas ikdienas darbā gan man pašai, gan izskaidrojot, piemēram, tūrisma terminus kolēģiem.
Kādiem cilvēkiem (raksturs, aizraušanās, intereses), Jūsuprāt, ir piemērota šī studiju programma?
Viena no lieliskākajām programmas priekšrocībām ir tā, ka tā ir daudzveidīga un piemērota dažādiem cilvēkiem. Tu vari būt intraverts vai ekstraverts, aktīvs vai mazāk aktīvs, tevi var interesēt viesmīlība vai muzeji. Dažādie studiju kursi būs piemēroti visiem, jo katrs no tiem paņems un iegūs ko citu.